Audi RS Q8 od Mansory má vyšší výkon a nové aero doplnky1. Jún 2023

Je pravda, že Mansory moc často luxusné, športové autá Audi neupravuje. Prvý pokus spoločnosti o modernizáciu Audi – RS6 Avant z roku 2020 – bol však veľmi pôsobivý a teraz je konečne čas vidieť druhý projekt Mansory založený na Audi. A je to rovnako úžasné.

Mansory priniesol na sociálne médiá, aby propagoval RS Q8 s výkonnostnými a vizuálnymi vylepšeniami Mansory. Počnúc exteriérom si nemôžete nechať ujsť výrazne prepracovanú prednú časť, ktorá je všetko, len nie jemná. Agresívnejší nárazník má väčšie prívody vzduchu v rohoch a nižší difúzor v povrchovej úprave z uhlíkových vlákien. Kapota je tvarovejšia a má rovnakú viditeľnú karbónovú povrchovú úpravu. Zvyšok karosérie je zakončený zelenou farbou so žltými akcentmi viditeľnými na nárazníkoch, kolesách a brzdových strmeňoch. Pravdepodobne stojí za zmienku, že všetky uhlíkové komponenty sa vyrábajú vo vlastnej výrobni spoločnosti.

Mansory je tiež zodpovedný za hardvérové vylepšenia 4,0-litrového motora V8 Audi. Patrí sem nový výfukový systém – vyvinutý a zabudovaný interne – a ďalšie menšie vylepšenia v kombinácii s upravenou jednotkou ECU. Výsledkom je špičkový výkon 780 HP a krútiaci moment 1.000 Nm. Luxusné, športové autá Audi RS Q8 Mansory zvládnu zrýchlenie z 0-100 km/h za 3.3 sekundy a majú maximálnu rýchlosť 320 km/h.

Výkonnému SUV s trakciou pomáha sada 24-palcových originál diskov Mansory pre všetky štyri rohy s minimalizovanou neodpruženou hmotnosťou pre lepšiu ovládateľnosť. Masívne pneumatiky 295/30 R24 a 355/25 R24 harmonicky vypĺňajú predné a zadné podbehy kolies.

zdroj: motor1.com