Porsche 911 dostalo ručne lakovanú farbu exteriéru1. Júl 2024

Porsche má pri navrhovaní vozidiel veľa historických skúseností. To zahŕňa úplne nové luxusné, športové autá a jednorazové reinterpretácie, ako je tento upravený model Porsche 911 Turbo S. Porsche ho postavilo, aby predviedlo rozsah svojho programu personalizácie v Sonderwunsch, založeného na jednom zo štyroch špeciálnych Porsche 959 postavených koncom 80. rokov.

Najvýraznejšou vecou na najnovšom jednorazovom modeli Porsche 911 Turbo S je jeho ručne lakovaná farba vonkajšieho laku. Automobilka ho dokončila farbou “Chromaflair” Urban Bamboo, ktorá obsahuje tenké pigmenty na vrchnom nátere, ktoré umožňujú ľuďom vidieť rôzne odtiene farieb v závislosti od svetla a uhla pohľadu. Má tiež ručne maľovaný pruh po stranách vo farbách Rock Green Metallic, Jet Green Metallic a Anthracite Brown Metallic.

Vo vnútri starostlivá pozornosť Porsche venovaná detailom zahŕňa ručne šité krížové švy Island Green na palubnej doske a výplniach dverí. Čierne kožené sedadlá sú vybavené vložkami Slate Grey, Agave Green a Island Green a veko stredovej konzoly zobrazuje značku Sonderwunsch, ktorú Porsche umiestňuje aj na zadné okno na strane vodiča. Toto luxusné, športové auto Porsche 911 má dokonca celokožený batožinový priestor.

Porsche vyrába personalizované luxusné, športové autá pre zákazníkov už desaťročia a pokračuje v rozširovaní možností prostredníctvom Porsche Exclusive Manufaktur. Spoločnosť tvrdí, že dnes má viac ako dvojnásobné možnosti prispôsobenia ako v roku 2012, pričom vo všetkých modeloch je k dispozícii viac ako 1 000 ďalších možností. Teraz pretvára svoj program Sonderwunsch z konca 70-tych rokov pre jednorazové luxusné, športové autá.

zdroj: motor1.com