Podľa BMW nepotrebujú elektrické autá dojazd viac ako 600 km23. September 2021

Pre automobilky, ktoré vstupujú do elektrickej éry, sa zdá byť kľúčovou otázkou dojazd, hlavne kvôli stále malej dostupnosti nabíjacích staníc. Niektorí výrobcovia dokonca atakujú dojazd na jedno nabitie až 1.000 km. Podľa všetko ale chce ísť BMW inou cestou, aspoň tak to naznačuje šéf projektu BMW i4 David Ferrufino v rozhovore pre WhichCar.

´´Dojazd 1.000 km nie je pre naše luxusné, športové autá cieľom. Maximálny dojazd bude závisieť na segmente. BMW i3 nepotrebuje dojazd ani 600 km, zatiaľ čo u BMW i4 je to vhodná vzdialenosť,´´ dodal Ferrufiny.

Stanovisko zástupcu BMW vychádza aj z toho, že BMW investuje do vylepšia svojej nabíjacej siete tak, aby aj dlhé cesty boli pre luxusné, športové autá BMW na elektrický pohon životaschopné.

´´Máme nielen pokroky v technológii batérii, ale tiež verejnú sieť nabíjacích staníc, ktorá sa rýchlo rozrastá. Prejsť z Nórska do Talianska už nie je problém aj v elektrickom aute, treba len trochu viac plánovať, ´´ doplnil Ferrufiny.

Ferrufiny tiež potvrdil, že pokrok by mali dosiahnuť aj nabíjacie stanice. Napr. luxusné, športové autá BMW i4 by sa mali dať nabiť z 10 na 80% kapacity za 31 minút pomocou rýchlej nabíjačky 200kW DC.

zdroj: motor1.com