Opulentný Mercedes-AMG G63 4x4 od Mansory17. September 2023

Mercedes-AMG G63 4×4 Squared nie je najkrajším luxusným, športovým autom, ktoré Mercedes v súčasnosti predáva, ale Mansory dokázal dať terénnemu SUV skutočne polarizujúci vzhľad. Nový model, plne prispôsobený zvnútra aj zvonku, sa môže pochváliť mohutnou karosériou so svetlicami blatníkov a kapotou z uhlíkových vlákien. Hoci ikonický model G zostáva rovnako škatuľovitý ako kedykoľvek predtým, dozvedáme sa, že všetky tieto novo vyvinuté časti karosérie boli vyvinuté s ohľadom na aerodynamickú účinnosť.

Zmeny exteriéru zahŕňajú aj štyri prídavné svetlá nad čelným sklom, kryt rezervného kolesa z uhlíkových vlákien namontovaný vzadu a viac vetracích otvorov, než by sme si kedy mysleli, že by bolo možné vidieť na Triede G. Strešný spojler ďalej odlišuje túto divokú zostavu od “bežného” Mercedes-AMG G63 4×4 Squared, rovnako ako kryt zadného nárazníka. Karbón sa vo veľkej miere používal v celom exteriéri, pretože pokrýva kryty bočných zrkadiel, základne smerových svetiel, prívody vzduchu a podbehy kolies.

Voliteľne k dispozícii s pancierovaním, bláznivé, luxusné, športové autá Mansory Mercedes-AMG G63 4×4 Squared jazdia na kovaných 22-palcových originál kolesách Mansory s terénnymi pneumatikami 325/55 R22 Pirelli na oboch nápravách. Vo vnútri má bielo-modrá kožená kabína tlačidlo štart/stop namontované na čalúnení stropu, zatiaľ čo zadná časť hostí dvojicu jednotlivých sedadiel oddelených stredovou konzolou po celej dĺžke. Stovky LED diód boli zabudované do kariet dverí, aby vytvorili farebný efekt hviezdnej oblohy.

Nebol by to kompletný tuningový balík bez zmien pod kapotou, kde leží 4,0-litrový motor twin-turbo. Motor V8 bol masírovaný tak, aby poskytoval neuveriteľných 850 koní a krútiaci moment 1.000 Nm, aby dokázal zrýchliť z 0-100 km/h len za štyri a pol sekundy. Mercedes-AMG G63 4×4 Squared modernizovaný spoločnosťou Mansory dosiahne elektronicky regulovanú maximálnu rýchlosť 210 km/h.

zdroj: motor1.com