Nové Ferrari Roma Spider má látkovú strechu a 612 koní17. Marec 2023

Ferrari Roma Spider je najnovším kabrioletom, ktorý sa pripojil k ďalším luxusným, športovým autám z dielne Ferrari. Model kombinuje nenápadný retro štýl z pevnej strechy so skladacou látkovou strechou, ktorá sa uzavrie za 13,5 sekundy rýchlosťou až do 60 km/h.

Zasúvateľný mäkký vrch núti automobilku k tomu, aby pre luxusné, športové autá Ferrari Roma Spider existoval trochu iný dizajn. Dizajnéri vyladili tvar zadného okna. Zadná paluba má fasciu vo farbe karosérie, ktorá rozdeľuje oblasť na dve časti, aby sa vytvoril priestor na uloženie strechy. Spodná časť sa integruje do spojlera z aktívnych uhlíkových vlákien.

Ferarri ponúkne kupujúcim možnosť vybrať si látky na mieru a kontrastné prešívanie strechy. Pre pohodlie cestujúcich so strechou dole je k dispozícii veterný deflektor rozmiestňujúci silu, ktorý sa integruje do operadla zadnej lavice.

Rovnako ako kupé, aj luxusné, športové autá Ferrari Roma Spider majú pod kapotou 3,9-litrový motor V8 s dvoma turbodúchadlami, ktorý dosahuje výkon 612 HP. Maximálny krútiaci moment je 760 Nm. Jedinou možnosťou prevodovky je dvojspojkový, osemstupňový automat.

Ferrari odhaduje, že model Roma Spider dosiahne zrýchlenie z 0-100 km/h za 3,4 sekundy a z 0-200 km/h za 9,7 sekundy. Pre porovnanie, model s pevnou strechou má rovnaké zrýchlenie z 0-100 km/h, ale z 0-200 km/h zvládne za 9,3 sekundy. Ferrari uvádza maximálnu rýchlosť oboch verzii 320 km/h.

Luxusné, športové autá Ferrari Roma Spider vážia o 84 kg viac ako model s pevnou strechou. Nárast pochádza predovšetkým zo systému otvárania strechy. Výkonový veterný deflektor tiež zvyšuje hmotnosť.

Ferrari Roma Spider by malo byť schopné udržať cestujúcich v pohodlí aj na dlhých cestách. Prední cestujúci dostanú elektricky nastaviteľné sedadlá, ktoré sú vyhrievané, možnosťou je aj ohrievač krku. Zvyšok interiéru je ako u modelu s pevnou strechou, kde vysoká stredová konzola vytvára samostatné kokpity pre pasažierov vpredu. Usporiadanie zahŕňa digitálny prístrojový panel pre vodiča. K dispozícii je 8,4-palcový centrálny displej a kupujúci si môžu zvoliť voliteľnú obrazovku na strane spolujazdca.

zdroj: motor1.com