Mercedes-Benz EQS dostal facelift pre modelový rok 202511. Apríl 2024

Elektrické, luxusné, športové autá Mercedes-Benz EQS dostali nový facelift pre modelový rok 2025. Týmto spôsobom spoločnosť vnáša do svojho vlajkového elektromobilu niekoľko prvkov triedy S. Zmeny štýlu sa obmedzujú na prednú časť, kde konkurent BMW i7 dostane prepracovanú umelú mriežku chladiča s horizontálnymi chrómovanými rebrami, ktoré napodobňujú špičkové spaľovacie, luxusné, športové autá Mercedes-Benz.

Stojaca hviezda je tiež nová a odráža ozdobu kapoty tradičnej triedy S. V budúcnosti bude mať EQS štandard predného nárazníka AMG Line. Keďže ide len o facelift, kontroverzný tvar podobný vajcu zostáva. Ani napriek tejto aktualizácii však EQS nevyzerá tak impozantne ako luxusné, športové autá Mercedes-Benz S.

Interiér zostáva do značnej miery nezmenený, ale Mercedes pridal chrómové akcenty pre vetracie otvory na B-stĺpikoch. Okrem toho vankúše vzadu majú teraz kontrastné prešívanie a kožené lemovanie Nappa. Zadné sedadlá by mali byť o niečo pohodlnejšie po pridaní 0,5 cm peny do operadiel.

V diskrétne prepracovanej karosérii je vylepšená batéria s využiteľnou kapacitou 118,0 kilowatthodín namiesto predchádzajúcich 108,4 kilowatthodín. To by malo odomknúť o niečo väčší dojazd v porovnaní s EQS 2024, ktorý EPA ohodnotila na 566 km pre luxusné, športové autá Mercedes-Benz EQS 450+ s pohonom zadných kolies. Modely EQS 450 a 580 s pohonom všetkých kolies prejdú na jedno nabitie 555 km. Najmenej efektívne z celej série sú luxusné, športové autá Mercedes- AMG EQS, ktoré majú dojazd 490 km.

Mercedes-BEnz EQS (2025) môže tiež vrátiť viac energie do svojej vysokokapacitnej batérie vďaka zlepšenej rekuperácii energie prostredníctvom nového softvéru pre rekuperačný brzdový systém. Pretože brzdové kotúče budete používať menej často ako v aute so spaľovacím motorom, doštičky sa každú chvíľu automaticky aplikujú na kotúče ako forma údržby.

Účtovníci by potvrdili, že je oveľa lepšie, ak si kúpite mierne použitý príklad veľkého elektrického sedanu. Nedávna štúdia v USA ukázala, že Mercedes-Benz EQS stráca takmer polovicu svojej hodnoty už po 12 mesiacoch. Len za rok sa znehodnotí v priemere približne o 65 143 dolárov.

zdroj: motor1.com