Mercedes-Benz EQE má rovnakú ziskovú maržu ako klasická trieda E31. Júl 2022

Tlak Mercedes-Benz na elektrické, luxusné, športové autá začína prinášať výsledky. Finančný riaditeľ Harald Wilhelm v rámci informácii o výsledkoch spoločnosti odhalil, že elektrický Mercedes-Benz EQE má rovnakú ziskovú maržu ako Mercedes-Benz triedy E na klasický benzínový, resp. dieselový pohon.

Aj keď ide o dobrú správu pre Mercedes-BEnz EQE, väčšie luxusné, športové autá Mercedes-Benz EQS v ziskovej marži zaostávajú za triedou S. Čísla sa ale zlepšujú. Mercedes nemá v pláne spomaliť svoj tlak na elektrické verzie svojich modelov. Naopak, automobilka plánuje v druhej polovici roka zvýšiť predaj čisto elektrických modelov, oproti plug-in hybridom.

Vozidlá s elektrickým pohonom musia stále prekonávať prekážky, než dôjde k ich masovému prijatiu. Jedným z nich sú náklady. Nielenže nákup elektrického modelu je pre zákazníka drahý, ale aj pre výrobcov ide o nákladnejší proces. Výrobné náklady a ceny ale klesajú, v dôsledku čoho rastú ja ziskové marže luxusných, športových automobilov Mercedes-Benz na elektrický pohon.

zdroj: motor1.com