Mercedes-AMG One vytvoril nový rekord na Nürburgringu12. November 2022

V septembri 2018 Mercedes-AMG tvrdil, že je nezmysel používať luxusné, športové autá Mercedes-AMG One na vytvorenie rekordu na Nürburgringu. Automobilka očividne zmenila názor, kdeže hyperšport odvodený z Formule 1 prekonal rekord pre sériovo vyrábané vozidla.

Pilot DTM Maro Engel prešiel 28. septembra Zelené peklo v čase 6:35.183, aj keď nový rekord stále nebol oznámený. Pre porovnanie, luxusné, športové auto Porsche 911 GT2 RS MR dosiahlo v júni 2021 čas 6:38.835 a Mercedes-AMG GT Black Series 6:43.616. Zdá sa pritom, že luxusné, športové auto Mercedes-AMG One mohlo byť ešte rýchlejšie, keďže trať bola na niektorých miestach vlhká a špinavá.

Mercedes na vozidlo One neurobil žiadne úpravy, ináč by rekord nemohol platiť. Meredes len uviedol, že nastavil maximálne hodnoty odklonu. Luxusné, športové autá Mercedes-AMG One majú pod kapotou hybridný pohon, ktorý sa skladá z preplňovaného motora V6 o objeme 1.6 litra, ktorý doplňuje štvorica elektromotorov. Celý systém úzko súvisí s jednotkou, ktorá poháňa aj monopost F1 Mercedes. Kombinovaný výkon modelu je 1.063 HP.

Vytvoriť rekord s takto výkonným luxusným, športovým autom sa môže zdať jednoduché, ale v celom systéme je veľmi dôležité maximálne využívať systém rekuperácie brzdnej energie.

zdroj: autoblog.com