Ferrari rozšíri výrobu pre elektrické a hybridné vozidlá14. Jún 2022

Automobilka Ferrari údajne plánuje oznámiť rozšírenie výrobného závodu v Maranelle. Ferrari plánuje venovať tretiu montážnu linku výrobe luxusných, športových automobilov s elektrickým a hybridným pohonom. Rozšírenie fabriky by malo zahŕňať aj nové centrum pre vývoj a výskum batérii.

Šéf Ferrari Benedetto Vigna by mal údajne už 16. júna oznámiť plány a naznačiť stratégiu automobilky pre elektrické, luxusné, športové autá Ferrari. Vigna podrobne popíše obchodný plán na budúce štyri roky, čo by malo obsahovať aj uvedenie do predaja prvého luxusného, športového auta Ferrari na elektrický pohon (asi v roku 2025).

Prvé luxusné, športové auto Ferrari na elektrický pohon je ešte ďaleko, ale patentová prihláška z februára tohto roka ukázala aspoň určite možnosti nového modelu. Ferrari navrhlo podvozok, ktorý by mohol prijať hybridné a aj elektrické pohonné jednotky pre svoje športové autá.

Elektrifikácia je veľkou zmenou pre priemysle a tiež veľkým posunom pre značky ako je Ferrari, ktoré sa preslávilo výrobou luxusných, športových automobilov s motormi V8 a V12. Ferrari však vie, že budúcnosť sa blíži a tak budúci týždeň uvidíme, kam budú kroky Ferrari smerovať nasledujúce štyri roky.

zdroj: motor1.com