Elektrický Fiat 500e Abarth je rýchlejší ako benzínový model25. November 2022

Obľúbený Fiat 500 Abarth má konečne nástupu. Malé, luxusné, športové auto Fiat 500e Abarth dostalo výkonný elektromotor a športovejší štýl. Aj keď celkový výkon je nižší ako u najsilnejšej benzínovej verzie, Fiat hovorí, že elektrická verzia je na trati rýchlejšia.

Dizajn vylepšuje nový, unikátny predný nárazník s agresívnejšími prieduchmi. Nové sú aj prahové nadstavce, difúzor a biele vložky, ktoré ladia s predným vzduchovým predelom. Logo Abarth na bokoch bolo tiež vylepšené tak, aby zodpovedalo téme elektrickej energie. Malé, luxusné, športové autá Fiat 500e Abarth jazdia na 18´´ originál diskoch. Interiér v úvodnej výbave prináša trojramenný volant, Alacantaru a pedále z nerezovej ocele.

Hlavným vylepšením modelu je ale výkon. Malé, luxusné, športové autá Fiat 500e Abarth ponúkajú výkon 153 HP. Model dokáže zrýchliť z 0-100 km/h za 7 sekúnd. Vylepšením prešli určite aj brzdy a podvozok, aj keď Fiat podrobnosti neuviedol. Každopádne elektrický model je údajne o viac ako sekundu rýchlejší na testovacej trati, ako benzínový model Fiat 500 Abarth 695 (výkon 180 HP).

Verzia Abarth nebude mať väčší dojazd ako bežný Fiat 500e. Výkon zaisťuje rovnaká batéria 42 kWh, ktorá by mala stačiť na dojazd okolo 320 km. U verzie Abarth sa dojazd pravdepodobne o niečo skráti.

zdroj: autoblog.com