BMW pripravuje pre svoje budúce modely čistejší dizajn29. Máj 2023

Dizajnové rozhodnutia BMW boli v posledných rokoch kontroverzné, pričom luxusné, športové autá nemeckej automobilky niekedy nosili obrovské (osvetlené) predné mriežky chladiča a chválili sa dizajnovými prvkami, ktoré nie sú každému po chuti.

To sa však môže čoskoro zmeniť, pretože hlavný dizajnér značky Adrian van Hooydonk hovorí, že budúce luxusné, športové autá BMW budú mať čistejší vzhľad a možno aj masky chladiča, ktoré nie sú až tak kontroverzné.

V rozhovore pre TopGear, hlavný dizajnér automobilky, ktorý pracoval pod vedením Chrisa Banglea – ďalšej kontroverznej postavy v histórii BMW – povedal, že “neignorujú táranie”.

Avšak so solídnymi predajnými číslami – 2,1 milióna celosvetovo pre značku ako celok a 177 000 pre BMW M v roku 2022 – to vyzerá, že kontroverzia zákazníkom spoločnosti celkom sedí. “Cítime, že v našej práci musíme neustále pridávať nové prvky do dizajnu, nemôžeme opakovať to, čo máme. Nie kedy musíme odísť a robiť nové veci. Dôvodom je, že chceme mať úspech aj o 10 rokov,” povedal van Hooydonk.

Dodáva, že dizajnérsky tím má celkom jasnú predstavu o tom, čo robí, a že to nie je tak, že experimentujú alebo hádžu veci von, aby zistili, čo sa drží. “Je to veľmi premyslený proces,” povedal.

Pokiaľ ide o mriežku chladiča, šéf dizajnu si myslí, že značka BMW urobila všetko od vertikálnej, veľmi tenkej až po širokú a veľmi nízku, takže odtiaľto môže v podstate robiť, čo chce, pretože má veľa dedičstva, ktoré ju podporuje. Dá sa však očakávať čistejší dizajn, ako hovorí: “Myslím si, že v budúcnosti bude dôležité to, že náš dizajn bude čistejší. Mriežku chladiča navrhneme podľa proporcií celého vozidla, alebo podľa výrazu, ktorý jej chceme dať.”

zdroj: motor1.com