Bentley Bentayga a Continental GTC v novej edícii Huntsman28. Máj 2023

Bentley je známe svojimi prémiovými interiérmi a londýnsky Savile Row je známy obchodmi, ktoré vytvárajú špičkové obleky. Teraz automobilka spolupracuje s obchodom Huntsman na vytvorení luxusných, športových automobilov, ktoré kombinujú tieto silné stránky. Sú k dispozícii iba u predajcu Jack Barclay Bentley. Aktuálne nie sú k dispozícii žiadne informácie o cenách.

Bentley Bentayga Extended Wheelbase a Continental GTC Speed Huntsman Edition sú dve nové limitované luxusné, športové autá, ktoré majú premiéru na Savile Row Concours. Automobilka vyrába len päť exemplárov z každého z nich. Ako bonus dostanú kupujúci týchto vozidiel bundu na mieru od spoločnosti Huntsman.

Divízia personalizácie Mulliner sa zaoberá vybavením týchto luxusných, športových automobilov. Na projekte spolupracovali Huntsman Head Cutter a kreatívny riaditeľ Campbell Carey.

Vo vnútri dodáva Huntsman svoju štvorbodovú hviezdicovú dizajnovú látku z dreveného uhlia a je tu voštinové krížové prešívanie. Logo značky je na opierkach hlavy a ochranných doskách.

Bentley Bentayga EWB Huntsman Edition začína ako model Azure. Všetky majú kovový burgundský exteriér. Jazdia na 22-palcových, 10-lúčových originál kolesách Bentley. Vo vnútri dostanú špecifikáciu sedadla leteckej spoločnosti, ktorá obsahuje stoličky s 22-smerným nastavením.

Bentley Continental GTC Speed Huntsman Edition prichádza so svetlosivým saténovým telom s balíkom Blackline Specification, ktorý stmavuje vonkajší chróm. Valí sa na 22-palcových, 10-lúčových originál kolesách Bentley s lesklým čiernym povrchom.

Toto nie je prvá spolupráca Bentley s Huntsmanom. V roku 2019 spoločnosti spolupracovali na špeciálnej edícii Bentayga. V kabíne mali tieto luxusné, športové autá tvíd Peck 62.

zdroj: motor1.com