Benzínové Porsche Macan bude asi ukončené v roku 202421. September 2021

Až 43.618 modelov Porsche Macan bolo dodaných v prvej polovici tohto roka, čím sa tento malý crossover dostal na druhé miesto z pohľadu predaja luxusných, športových automobilov Porsche, hneď za model Cayenne (44.050 kusov). Je isté povedať, že Porsche Macan je pre automobilku dojnou kravou už od uvedenia v roku 2014, pričom ani tento model nie je imúnny voči stále prísnejším emisným limitom.

Aj v dôsledku toho sa benzínová verzia Porsche Macan udrží len pár rokov, až do momentu, dokedy Porsche obrazne povedané vytiahne zástrčku. Nejde pritom len o špekulácie, ale o informácie priamo šéfa produktovej rady Porsche Sebastiana Staigera, ktorý potvrdil, že luxusné, športové autá Porsche Macan s benzínovým motorom skončia pravdepodobne už za tri roky.

Porsche síce ešte neprijalo žiadne konečné rozhodnutie, každopádne rok 2024 sa berie ako finálny. Hlavným dôvodom je samozrejme prísnejšia legislatíva a emisné zákony. Prísnejšia norma EURO 7 vstúpi v platnosť v roku 2025, pričom sa nie je čo čudovať, že Porsche tlačí na vývoj svojich elektrických, luxusných, športových automobilov.

Elektrické Porsche Macan by malo byť predstavené už budúci rok a do predaja pôjde ako model 2023. Pôjde o prvý elektrický model postavený na novej platforme PPE (Premium Platform Electric), ktorú Porsche vyvíja spolu s Audi. Na rovnakej platforme budú postavené aj luxusné, športové autá Audi Q6 E-Tron a A6 E-Tron.

Uvidíme, či luxusné, športové autá Porsche Macan prídu pred koncom benzínových motorov s nejakou modernizáciou, skôr sa ale dajú čakať len drobné zmeny. Porsche by malo všetko úsilie smerovať už do elektrických modelov, vrátane nového Porsche Macan.

zdroj: motor1.com