Audi RS6 Avant a RS7 dostali výkonnejší balíček Performance29. November 2022

Automobilka Audi odhalila nové, luxusné, športové autá Audi RS6 Avant a Audi RS7 Sportback, ktoré ponesú označenie Performance. Idú o verziu modelov RS, ktorá je ešte výkonnejšia a agresívnejšia.

Luxusné, športové autá Audi RS6 Avant Performance a RS7 Sportback Performance majú pod kapotou vylepšený biturbo motor V8 o objeme 4.0 litra, ktorý má zvýšený plniaci tlak a väčšie turbo, čo má za následok vyšší výkon o 30. Verzie Performance teda ponúkajú výkon 630 HP a krútiaci moment 850 Nm. Model zvládne zrýchlenie z 0-100 km/h za 3,4 sekundy, čo je oproti štandardnej verzii o 0,2 sekundy rýchlejšie.

Vylepšená je aj 8 stupňová automatická prevodovka, ktorá je preladená na rýchlejšie radenie. Nový je aj stredový diferenciál, ktorý je ľahší a kompaktnejší. Dokáže rozdeliť až 85% krútiaceho momentu na zadnú nápravu, pričom tiež zlepšuje ovládateľnosť.

Nové, luxusné, športové autá Audi RS6 Avant Performance a RS7 Performance budú v ponuke aj s 22´´ originál diskami Audi Sport v dizajne 5Y. Disky sú navrhnuté tak, aby boli výrazne ľahšie a aby pomáhali chladeniu bŕzd. Audi môže disky obuť na vysokovýkonné pneumatiky Continental Sport Contact 285/30 R22.

Štandardom pre luxusné, športové autá Audi RS6/RS7 Performance bude balíček RS Dynamic, ktorý obsahuje natáčanie zadných kolies, maximálnu rýchlosť až 280 km/h a keramické brzdy.

Model Performance dostal matne šedé doplnky exteriéru, pričom je možné si objednať aj lesklé čierne obloženie, prípadne doplnky z uhlíkových vlákien. Pre vnútorné prešívanie je zvolená modrá farba Mercato a viac použitá je aj Alcantara. Logo RS Performance sa objaví aj na projektore dverí po otvorení.

Luxusné, športové autá Audi RS6 Avant a RS7 Sportback Performance idú do aktuálne do predaja, štandardná cena začína na hodnote 135.000,- EUR.

zdroj: autoblog.com