Vylepšený elektromobil Volkswagen ID Crozz Concept7. September 2017

Automobilka VW pôvodne predstavila koncept ID Crozz už v apríly na autosalóne v Šanghaji, každopádne teraz na výstave vo Frankfurte príde s mierne upravenou verziou tohto malého luxusného, športového auta na elektrický pohon. Koncept dostane novú červenú farbu, ktorá mu oproti pôvodnej šedej mimoriadne pristane.

Oproti pôvodnému konceptu prichádza model s novými LED svetlami a tiež upraveným predným nárazníkom. Pri pohľade na bočný profil je vidieť, že auto nemá klasické kľučky a miesto zrkadiel je použitý kamerový systém. Zadná časť zatiaľ nebola zverejnená, pričom aj tu sa dajú čakať drobné zmeny koncových svetiel, resp. nárazníka.

Technické špecifikácie ešte neboli zverejnené, je ale veľká šanca, že hardware bude prenesený z prvého konceptu ID Crozz. Pod kapotou by sa teda mala objaviť dvojica elektromotorov, ktoré spolu generujú výkon 302 HP. Maximálna rýchlosť auta je 180 km/h. Prvý koncept tohto luxusného, športového auta na elektrický pohon prišiel s veľkou 81 kWh batériou zabudovanou do podlahy, ktorá prinášala dostatočnú energiu na dojazd až 500 km.

Vylepšený koncept luxusného, športového auta Volkswagen ID Crozz bude mať svoju premiéru 12. Septembra na autosalóne vo Frankfurte, kde VW okrem iného ukáže aj nový Volkswagen Polo, T-Roc a exkluzívny koncept Volkswagen Amarok Aventura.

zdroj: motor1.com