Vrcholná verzia Mercedes-AMG S63e sa už testuje19. Január 2021

Až doteraz bola vrcholná verzia Mercedes-Benz S vždy s čisto s benzínovým motorom. Nová generácia Mercedes-Benz S bude mať pod kapotou hybridnú jednotku. Špionážne videa ukazujú, že luxusné, športové autá Mercedes-AMG S63e sa už usilovne testujú.

Tichý maskovaný model Mercedes-Benz S, ktorý jazdí okolo Nurburgringu, je budúcou vrcholnou radou luxusných, športových automobilov Mercedes-Benz S. Z obrázkov sa zdá, že ide o pripravovaný sedan Mercedes-AMG S63e, ktorý má pod kapotou motor V8.

Mercedes-AMG chápe, že hybridná technológia je logickým krokom pre všetky luxusné, športové autá Mercedes-Benz. Nesmierne úspešný tím Formule 1, ktorý vyhráva preteky F1 aj vďaka hybridnej technike, je zárukou úspešného implementovania hybridného pohonu aj do vlajkovej lode Mercedes-Benz S.

Na základe predbežných informácii by nové, luxusné, športové autá Mercedes-AMG S63e mali generovať kombinovaný výkon okolo 700 HP. Pod kapotou sa bude ukrývať motor V8, ktorý bude doplnený o hybridný, elektrický pohon. Nový model Mercedes-AMG S63e by mal byť predstavený v priebehu roka, pričom v budúcnosti by do predaja mali ísť aj luxusné, športové autá Mercedes-AMG S73e. Tie by sa mali postaviť na absolútny vrchol hierarchie Mercedes-Benz S.

zdroj: motor1.com