Nový superšport BMW s výkonom nad 700 koní príde do r. 20233. Január 2019

bmw_logo_Automobilka BMW má celý rad luxusných, športových automobilov so znakom ´´M´´, čo ale BMW chýba je čistokrvný superšport. Ten by ale mal do portfólia značky pribudnúť už o pár rokov, pričom bude postavený na platforme z prichádzajúceho BMW M8 Coupe. Nový superšport BMW by mal byť náhradou pre dnešné BMW i8.

Plug-in hybridné, luxusné, športové auto BMW i8, ktoré má pod kapotou trojvalec doplnený o elektrický pohon, údajne nedostane náhradu. V novom superšporte BMW pribudne oveľa väčší spaľovací motor V6, ktorý nahradí trojvalec o objeme 1.5 litra. Architektúra tela karosérie z uhlíkových vlákien by ale mala byť zachovaná aj v novom superšporte.

Informácie hovoria, že nový superšport BMW s konvenčným motorom a elektromotorom bude poskytovať kombinovaný výkon viac ako 700 HP. Základná cena tohto luxusného, športového auta by mala prekročiť sumu 130.000 EUR.

Nové, luxusné, superšportové auto BMW by sa malo do predaja dostať až okolo roku 2023, pričom dovtedy príde BMW s novými M verziami (BMW X3 M, X4 M, M8 Coupe/Convertible a Gran Coupe).

zdroj: motor1.com