Nový Mercedes-Benz S prinesie najvyššiu ochranu a bezpečnosť1. August 2020

Nové luxusné, športové autá Mercedes-Benz S sú v mnohých ohľadoch inteligentnejšie a jazdný zážitok v nich dosahuje novú úroveň. K digitálnym inováciám sa okrem iného aj v rámci systému MBUX  pridávajú novinky, ktoré zlepšujú pôžitok z jazdy a zároveň zvyšujú jeho bezpečnosť: patria k nim riadenie zadnej nápravy s veľkým rozsahom natočenia (až do 10 stupňov) a bezpečnostné inovácie ako airbag vzadu, ktorý sa rozvinie z operadiel predných sedadiel a chráni zadných pasažierov. Bezpečnosť zvyšujú aj osvetlené spony bezpečnostných pásov. Nový stredový airbag sa pri prudkom bočnom náraze rozvinie medzi sedadlom vodiča a spolujazdca, čím dokáže znížiť riziko vzájomného kontaktu hlavami. Nová funkcia bočného impulzu PRE-SAFE® dokáže pri aktívnom podvozku E-AKTÍVNE OVLÁDANIE POHYBU KAROSÉRIE (E-ACTIVE BODY CONTROL), ktorý disponuje 48V technológiou, piatimi viacjadrovými procesormi a viac ako 20 snímačmi, nadvihnúť karosériu tesne pred bočným nárazom a tak náraz nasmerovať na odolné štruktúry v spodnej časti vozidla.

V prípade novej Triedy S sa značka Mercedes-Benz veľmi výrazne priblížila vízii jazdenia bez nehôd. Vodiča pri riadení vozidla podporuje množstvo nových alebo rozšírených asistenčných jazdných systémov. Tie ho odbremenia v každodenných jazdných situáciách a preto môže jazdiť komfortne a bezpečne. V prípade nebezpečenstva dokážu asistenčné systémy pomôcť v mnohých každodenných situáciách reagovať na hroziacu kolíziu a v ideálnom prípade jej zabrániť. Aktívny asistent parkovania a 360-stupňová kamera s novým pohľadom pomáhajú vodičovi pri zaparkovaní a vyparkovaní, ako aj pri manévrovaní v úzkych priestoroch tak jednoducho a komfortne, ako ešte nikdy predtým a to aj vďaka priemeru otáčania pod 11 metrov. Na automatizované parkovanie teraz možno prvýkrát využiť aj parkovacie miesta vymedzené čiarami (a nie vozidlami).

Nové luxusné, športové autá  Mercedes-Benz S tak opäť dokazujú svoje maximálne zameranie na bezpečnosť a na ochranu posádky a vytvárajú nové bezpečnostné štandardy nielen vo svojej triede, ale aj v celom automobilovom priemysle.