Limitovaná edícia a nová výbava pre Mercedes-Benz V4. September 2017

Veľkopriestorové luxusné autá Mercedes-Benz V (a tiež od nich odvodené obytné vozidlá Marco Polo a Marco Polo HORIZON) sú od septembra 2017 dostupné aj na Slovensku v limitovanej (1 500 vozidiel) edícii „hyacintová červená designo metallic“. Edíciu s ďalšími novinkami pre Mercedes-Benz V zároveň predstavia na 67. Medzinárodnom automobilovom veľtrhu IAA  (14. až 24. septembra) vo Frankfurte.

Štýlový Mercedes-Benz V s extravagantným lakom „hyacintová červená designo metallic“ sa sériovo kombinuje s balíkom Night, ktorý zvyšuje hodnotu exteriéru čiernymi dizajnovými prvkami. Balík Night je už dostupný aj ako zvláštna výbava. Na želanie sú tiež ďalšie vizuálne prvky a línia výbavy AMG Line. Balík Night zahŕňa okrem iného čierne lakované a leštené 18-palcové originál disky z ľahkej zliatiny, vonkajšie zrkadlá v obsidiánovej čiernej metalíze, obloženie chladiča s lamelami v čiernej farbe a pochrómovanými vložkami či tmavé tónované sklá vzadu. Ďalšie prvky navyše prinášajú línie výbavy AVANTGARDE a EXCLUSIVE.

Počas prvého polroka 2017 bolo dodaných rekordných okolo 29-tisíc veľkopriestorových vozidiel Triedy V značky Mercedes-Benz, čo predstavuje 24-percentný medziročný nárast.

„Trieda V sa aj po troch rokoch na trhu naďalej teší veľkej obľube. Najnovšie čísla dokazujú úspech predaja nášho veľkopriestorového vozidla a sme pyšní na tento príbeh úspechu. Na veľtrhu IAA s osobnými motorovými vozidlami zvýšime atraktivitu Mercedesu V ešte viac.,“ uzatvára Volker Mornhinweg, vedúci divízie Mercedes-Benz Vans.