Bugatti vyrobilo už 300 superšportov Chiron31. Marec 2021

Automobilka Bugatti oznámila, že už sa jej podarilo vyrobiť 300 kusov superšportu Bugatti Chiron. Vo svojom závode v Molsheim vyrába Bugatti luxusné, športové autá Bugatti Chiron už od roku 2016.

Pri príležitosti vyrobeného Bugatti Chiron s výrobným číslom 300, ukázala automobilka niekoľko fotografii jubilejného kusu. Jedná sa o kompletne čierne luxusné, športové auto, ktoré má výbavu Pur Sport. Čierna farba nesie označenie Nocturne a je doplnená o uhlíkové vlákna, ktoré sú viditeľné na stieračoch, ramenách, zrkadlách, prednom a zadnom obložení a samozrejme na masívnom zadnom krídle. Interiér obsahuje kožu a Alcantaru.

Jubilejné Bugatti Chiron je verzia Pur Sport, ktorá vymieňa maximálnu rýchlosť za ovládateľnosť. Maximálna rýchlosť modelu je 350 km/h. Prepracované radenie umožňuje, že luxusné, športové autá Bugatti Chiron Pur Sport dokážu zrýchliť z 0-100 km/h za 2.3 sekundy.

Prezident Bugatti Stephan Winkelmann k tomu povedal: ´´Bugatti predstavuje najvýznamnejšie, najsilnejšie a najelegantnejšie, luxusné, športové autá na svete. Teraz s vyrobeným kusom číslo 300 dokazujeme aj našu kompetenciu v kvalite a prispôsobení. Bugatti Chiron Pur Sport je potešením pre každého zákazníka. Okrem neuveriteľných jazdných výkonov kombinuje model aj najvyššie konštrukčné schopnosti a vynikajúce remeselné spracovanie.´´

Výrobná kapacita modelu Bugatti Chiron je 500 kusov, pričom do predaja sa dostane len 60 kusov verzie Pur Sport. Jedná sa teda o unikátne luxusné, športové autá, ktoré len tak ľahko nestretnete.

zdroj: motor1.com