BMW M5 CS (2022) dostalo diétu z uhlíkových vlákien27. Január 2021

Automobilka BMW predstavila nový model BMW M5 minulý rok v lete, pričom už vtedy sa hovorila, že do predaja by mala prísť aj ostrejšia verzia tohto luxusného, športového auta, ktorá ponesie označenie CS. Nové BMW M5 CS (2022) je teraz tu a je skutočne rýchle.

Hlavným bonusom modelu je hmotnosť, ktorá je o 104 kg nižšia ako doteraz vrcholné, luxusné, športové autá BMW M5 Competition. Pod kapotou sa tiež ukrýva biturbo motor V8 o objeme 4.4 litra, ktorý generuje výkon 636 HP. Ide pritom aktuálne o najvýkonnejší model BMW M. Prenos výkonu zaisťuje osemstupňová prevodovka, ktorá ho prenáša na všetky štyri kolesá systémom xDrive.

Luxusné, športové autá BMW M5 CS (2022) ponúkajú zrýchlenie z 0-100 km/h za 2.9 sekundy a z 0-200 km/h za 10,4 sekundy. Maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená na 250 km/h.

Interiér BMW M5 CS ponúka sedadlá M Carbon v čiernej farbe s červeným lemom a kontrastným prešívaním. Zadné sedadlá ponúkajú len dve miesta na sedenie, pričom sú rovnako zosilnené aby aj cestujúci vzadu pevne sedeli na svojich miestach. Logo CS môžeme nájsť na sedadlách, prahoch a palubnej doske. Nová lakťová opierka nahrádza klasickú, pričom podľa BMW výrazne znižuje hmotnosť. Nové BMW M5 CS (2022) nie je vyzlečený pretekársky špeciál, model stále ponúka množstvo komfortu a pohodlia, nehovoriac o veľkej 12,3 palcovej obrazovke v palubnej doske.

Vonkajší dizajn okamžite zaujme zlatým obložením a úpravou z uhlíkových vlákien. BMW tento balík označuje ako Gold Bronze a môžeme ho vidieť na prednej mriežke, 20´´ originál diskoch BMW M a niektorých odznakoch. Plasty vystužené uhlíkovými vláknami sú použité na kapote (tá dostala aj vetracie otvory), rozdeľovači, zadnom difúzore, spojleroch a krytoch zrkadiel. Z uhlíkových vlákien je aj kryt motora. BMW hovorí, že úspora hmotnosti z týchto vylepšení je 70 kg.

BMW moc vylepšení s už tak skvelým podvozkom BMW M5 nerobilo. Úpravou prešli len pružiny a tlmiče, ktoré sa viac prispôsobili nižšej hmotnosti tohto luxusného, športového auta. BMW M5 CS má obuté pneumatiky Pirelli P Zero Corse o rozmere 275ú35 vpredu a 285/35 vzadu. Aby model viac odrážal povahu superšportu, lúče svetiel v tvare L sú miesto biele farby, žlté.

Luxusné, športové autá BMW M5 CS idú do predaja len v tomto roku ako limitovaná edícia modelového roku 2022, ktorá bude začínať na cene 199.900,- EUR.

zdroj: motor1.com