Audi ponechá fyzické tlačidlá aj v budúcich elektrických modeloch5. September 2021

Budúcnosť si razí cestu do prítomnosti a medzi veci, ktoré evidentne zostávajú pozadu, patria fyzické tlačidlá v autách. Každopádne dotykové ovládanie je v autách tak trochu prekliatím, pokiaľ ide o použiteľnosť a bezpečnosť.

Automobilka Audi klasickým tlačidlám verí a zaväzuje sa, že aj v luxusných, športových automobiloch Audi na elektrický pohon ponechá fyzické číselníky a prepínače. Potvrdil to dizajnér interiérov Audi Maksymilian Nawka počas virtuálneho predstavenia konceptu Gransphere.

´´Audi bolo a stále je, v minulosti možno ešte aj viac bolo, známe vďaka radosti z používania hmatového pocitu pri stlačení tlačidla ovládania. To je presne to, čo sme chceli vrátiť späť do nášho luxusného, športového auta. Navyše to chceme kombinovať s bezdotykovou interakciou s autom´´, povedal Nawka.

Ako príklad sa dá ukázať koncept luxusného, športového auta Audi Grandsphere. Futuristické, elektrické GT s výkonom 710 HP má stále fyzické tlačidlá ovládania klimatizácie namontované na dverách. Audi Grandsphere predstavuje náhľad do budúcnosti, ako budú vyzerať luxusné, športové autá Audi, vrátane autonómneho riadenia úrovne 4, ak sa niekedy dostane do výroby.

zdroj: motor1.com