Zostavenie interiéru Bugatti Centodieci trvá 16 týždňov14. Máj 2022

Automobilka Bugatti už čoskoro dodá prvé luxusné, športové auto Bugatti Centodieci svojmu zákazníkovi a aby na tento moment upozornila, ukazuje fotografie počas výroby tohto jedinečného superšportu.

Luxusné, športové autá Bugatti Centodieci dizajnom exteriéru vzdávajú hold legendárnemu Bugatti EB 110 z 90. rokov. Inšpirácia sa pritom ukazuje ja v interiéry. Bugatti hovorí, že štýl výplne dverí, prístrojovej dosky a stredového tunela si berie inšpiráciu v EB 110.

Šéf farieb a čalúnenia Bugatti Design Jorg Grumer k tomu povedal: ´´S elegantným prešívaným vzorom a perforáciou sme sa orientovali na historického predchodcu tohto luxusného, športového auta, modelom Bugatti EB 110.´´

Technici Bugatti majú pri zostavovaní interiéru každého Centodieci zmysle pre detail. Než sa všetky diely zídu a zostavia, trvá to 16 týždňov. Výroba loga EB na opierke hlavy trvá štyri dni. Bugatti má tiež výrobcu, ktorý ručne prešíva každý štvorec prešívanej kože sedadiel. Na konci je tiež osoba, ktorá sedadlá celý deň kontroluje a hodnotí, aby sa automobilka uistila, že všetko je perfektne vyrobené.

Luxusné, športové autá Bugatti Centodieci majú pod kapotou quad-turbo motor W16 o objeme 8.0 litra, ktorý generuje výkon 1.600 HP. Model dokáže zrýchliť z 0-100 km/h za 2.4 sekundy, z 0-200 km/h za 6.1 sekundy a z 0-300 km/h za 13.1 sekundy. Maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená na 380 km/h.

Treba povedať, že luxusné, športové autá Bugatti Centodieci sú jedinečným superšportom, ktorého výrobná kvóta je len 8 kusov! Cela séria je už samozrejme vypredaná. Základná cena modelu bola 8 miliónov EUR.

zdroj: motor1.com