Obrovskú mriežku by mohlo dostať viac modelov BMW7. Október 2021

Na BMW Blog sa objavil rozhovor s víceprezidentom BMW Group pre dizajn, Adrianom Van Hooydonkom. Ten odhalil, že obria mriežka by sa mohla dostať na viac luxusných, športových automobilov BMW. Na otázku o veľkej mriežke povedal: ´´Chceme ju trochu rozšíriť. Niektoré budú mať zvislú konštrukciu, iné zase vodorovnú.´´ BMW jednoducho chce aby jej luxusné, športové autá boli okamžite rozpoznateľné a so silným charakterom.

´´Chceme aby naši zákazníci mohli rozoznať luxusné, športové autá BMW v spätnom zrkadle,´´ doplnil Van Hooydonk. Veľká mriežka sa rozšírila v celej rade modelov BMW. Aktuálne je tento dominantný prvok použitý v modeloch BMW 4, M3 a M4 a čoskoro pribudne aj u elektrických verzii BMW iX a i4.

Van Hooydonk nešpekuloval o tom, na aký model by mala byť veľká mriežka použitá. Každopádne potvrdil, že BMW už pracuje na luxusných, športových automobiloch pre rok 2025 a ďalej. Dizajnéri preto pracujú s veľkým predstihom a musia predpokladať aký trend bude o niekoľko rokov dopredu, čo nie je ľahká úloha. Napr. luxusné, športové autá BMW iX, ktoré sa začnú predávať začiatkom budúceho roka, boli navrhované pred šiestimi rokmi.

zdroj: motor1.com