Musk dúfa, že Tesla Roadster pôjde do výroby v roku 202419. Máj 2023

Roadster druhej generácie sa v posledných rokoch dostal do úzadia, pokiaľ ide o uvedenie produktov Tesla na trh, pričom výrobca luxusných, športových automobilov na elektrický pohon namiesto toho uprednostnil zavedenie modelov Semi a Cybertruck.

Aj keď je to pochopiteľné, pretože nákladné vozidlá majú potenciál priniesť spoločnosti viac peňazí, faktom zostáva, že od prvého predstavenia modelu Tesla Roadster 2.0 uplynulo takmer šesť rokov.

V čase jeho odhalenia v decembri 2017 spoločnosť Tesla uviedla, že ho uvedie na trh v roku 2020, čo znamená, že v tomto bode je oneskorená o tri roky. V roku 2020 bol Roadster odložený na rok 2021 a potom sa každý rok posúval o rok, vrátane roku 2022.

Dobrou správou je, že čakanie sa čoskoro skončí, pričom Tesla plánuje dokončiť dizajn a inžinierstvo Roadsteru do konca tohto roka, podľa generálneho riaditeľa Elona Muska. Na včerajšom stretnutí akcionárov spoločnosti Tesla povedal, že automobilka “dúfajme” uvedie toto luxusné, športové auto do výroby budúci rok.

Počas stretnutia otázok a odpovedí sa investor spýtal Muska, kedy by mohol byť Roadster konečne uvedený na trh, a výkonný riaditeľ odpovedal posunutím auta o ďalší rok, “dúfajme” do roku 2024.

“Úplne rozumná otázka. Kde je tá vec?” Musk žartovne odpovedal. “Očakávame, že tento rok dokončíme konštrukciu a dizajn novej generácie Tesla Roadster a dúfajme, že – toto nie je záväzok – začneme výrobu budúci rok.”

Zatiaľ čo svet je teraz zvyknutý na Muskove nespoľahlivé časové harmonogramy produktov, tentoraz by mohol byť na niečom, pretože sa zdalo, že je presvedčený, že inžinierstvo a dizajn budú dokončené tento rok. Okrem toho by Tesla mala dosiahnuť sériovú výrobu modelov Tesla Cybertruck a Semi do roku 2024, čo umožní automobilke sústrediť sa na Roadster budúci rok. Musk tiež poukázal na dôležitosť modelu Roadster pre konečný výsledok spoločnosti Tesla, od ktorého očakáva, že bude “skromná”.
zdroj: motor1.com