Logo Lexus vzadu bude nahradené nápisom LEXUS5. Január 2022

Model Lexus NX 2022 predstavuje nový dizajn zadnej časti, ktorý sa prejaví aj na ďalších luxusných, športových automobilov Lexus. Crossover je prvým sériovým modelom, ktorý stratil logo Lexus vzadu a miesto neho dostal nápis LEXUS cez celý batožinový priestor. Ukazuje sa, že nielen koncepty Lexus LF-30 a LF-Z Electrified, ale aj všetky ďalšie produkčné, luxusné, športové autá dostanú rovnaké označenie vzadu.

Brain Bolain, globálny šéf marketingu Lexus, v rozhovore pre MotorTrend potvrdil zmenu, ktorá je vidieť aj na zadných dverách nového Lexus LX. Do budúcna pôjdu touto cestou všetky luxusného, športové autá Lexus.

Brain Bolain k tomu povedal: ´´Potrebujeme nejaký spôsob, ako dať najavo, že u Lexusu dochádza k zmene. Môže sa to zdať ako hlúpy spôsob, ale táto zmena upúta jednoznačne vaše oči.´´ Zmena o ktorej Bolain hovorí, je ďalšou kapitolou stratégie k elektrifikácii Lexus, do ktorej výrobca luxusných, športových automobilov z Japonska vstúpi svojimi pripravovanými produktmi.

Pravdepodobne budú zákazníci veľmi radi, keď budú počuť, že Lexus tiež všetky svoje stávajúce a tiež budúce luxusné, športové autá presunie na nový informačný a zábavný systém Toyota. Vo finále to znamená, že frustrujúce ovládanie informačného systému Lexus sa čoskoro stane minulosťou.

V závislosti od toho o aké luxusné, športové auto Lexus pôjde, bude nový informačný systém dostupný vo veľkosti od 8 do 14 palcov s funkciou dotykového displeja, navigáciou založenou mapách Google a bezdrôtovou konektivitou Apple CarPlay a Android Auto. V pláne je aj bezdrôtová aktualizácia softwaru.

zdroj: motor1.com