Koncept VW ID.X Performance má technológiu Aggresive Aero11. September 2023

Nadchádzajúci nápor elektrifikácie spoločnosti Volkswagen zahŕňa celý rad výkonných luxusných, športových elektromobilov. Nedávno ukázal Volkswagen koncept ID. GTI v Mníchove a vieme, že modely ID. Buzz a ID.3 dostanú vylepšenia výkonu vďaka novému znaku VW GTX.

Teraz sa však VW vrhá na výkon so špeciálnym koncepčným vozidlom vhodne pomenovaným ID.X Performance. Model Volkswagen ID.X Performance, ktorý vychádza zo sedanu ID.7, má vizuálne veľmi málo spoločného so svojím náprotivkom okrem základného tvaru.

Predná časť má divokú premenu s veľkou čiernou mriežkou chladiča v spodnej časti nárazníka a zodpovedajúcimi vetracími otvormi v každom rohu. K dispozícii je tiež difúzor z uhlíkových vlákien a červené obloženie v štýle GTI, ktoré obklopuje celé toto luxusné, športové auto. Robustný čierny plast pokrýva jamky kolies, v ktorých sa nachádza sada 20-palcových športových originál kolies so špeciálnou pretekárskou pneumatikou.

Zadná časť nesie masívny zadný spojler na vrchu veka kufra, s veľkorysým difúzorom z uhlíkových vlákien v spodnej časti nárazníka a rovnakým červeným potrubím z prednej a bočnej časti vozidla siahajúcim aj dozadu. Celé auto je o 60 mm nižšie ako tradičné luxusné, športové autá Volkswagen ID.7.

Pokiaľ ide o výkon, koncept ID.X využíva všadeprítomnú architektúru MEB, ktorá je základom takmer všetkých moderných elektromobilov VW, s dvoma elektromotormi, ktoré mu dávajú celkový výkon 550 koní (411 kilowattov). A rovnako ako luxusné, športové autá Volkswagen ID.7, aj koncept ID.X Performance má kapacitu rýchleho nabíjania jednosmerným prúdom 200 kilowattov.

Samozrejme, nie je potvrdené, že sa tento koncept niekedy dostane do výroby, ale VW už potvrdil ostrejší Volkswagen ID.7 GTX s agresívnymi akcentmi, vylepšenou aerodynamikou a dúfajme, že aj väčším výkonom. Koncept ID.X Performance bude medzitým vystavený na medzinárodnej výstave ID. Treffen, ktorá sa koná vo švajčiarskom Locarne do 9. septembra.

zdroj: motor1.com