Jaguar Land Rover sa oficiálne mení na JLR4. Jún 2023

Dni Jaguar Land Rover sa oficiálne skončili, aspoň čo sa týka názvu. Od 1. júna je britská luxusná automobilka oficiálne známa ako JLR. Pravdepodobne môžete hádať, odkiaľ pochádzajú tri písmená, ale toto je viac ako len skratka mierne nepríjemného názvu. Je to nová korporátna identita, vďaka ktorej sa ikonické luxusné, športové autá Land Rover menia na značky pod novým dáždnikom JLR, na rovnakom základe ako Jaguar.

Prvýkrát sme počuli o tejto zmene v polovici apríla, ktorá bola prezentovaná ako súčasť stratégie JLR Reimagine v hodnote 18,6 miliardy dolárov. Za túto cenu JLR očividne robí viac než len vytváranie nového loga. Výrobné zariadenia sa modernizujú a rekonštruujú pre elektrickú budúcnosť a automobilka má plány rýchlo sa pohnúť týmto smerom. Už vieme o novej generácii platformy JLR ELR pre elektrické, luxusné, športové SUV, ktorá má byť základom modelu Range Rover EV v roku 2025. Na strane Jaguar príde v tom istom roku aj nová platforma JEA pre tri nové elektrické, luxusné, športové autá, vrátane štvordverového GT, o ktorom sa hovorí, že má väčší výkon ako ktorýkoľvek sériový Jaguar v histórii.

Aspoň zatiaľ sa dôraz kladie na branding. Všetky SUV budú stále niesť znaky Land Rover a názov pretrvá ako historická značka spoločnosti. Vedúci pracovníci si predstavujú prepracovaný JLR ako House of Brands pre výrazný britský luxusný motorizmus.

“Kľúčovým bodom našej stratégie Reimagine je vytvorenie House of Brands, čo je prirodzená evolúcia s cieľom pozdvihnúť a zosilniť jedinečnosť našich charakterných britských značiek,” povedal profesor Gerry McGovern OBE, kreatívny riaditeľ JLR. “Našou konečnou ambíciou je vybudovať skutočne emocionálne pútavé zážitky pre našich klientov, ktoré časom vybudujú dlhodobý vysoký kapitál pre naše značky a dlhodobú udržateľnosť pre JLR.”

zdroj: motor1.com