Elektrický Mercedes G príde v roku 2024 so štvoricou motorov22. November 2022

Mercedes-Benz v nasledujúcich rokoch zaradí do predaja elektrické, luxusné, športové autá Mercedes G. Batériami poháňaný koncept Mercedes EQG bol predstavený v roku 2021, pričom teraz je už jasné, že model bude poháňať štvorica elektromotorov. Dojazd bude podobný ako u verzie s benzínovým pohonom.

Šéf divízie Mercedes G Emmerich Schiller k tomu povedal: ´´Od začiatku bolo rozhodnuté, že elektrický model Mercedes-Benz G by mal byť minimálne tak dobrý, ako sú klasické luxusné, športové autá Mercedes-Benz G so spaľovacím motorom. Nechceme zľaviť zo schopností. Chceme kombinovať luxus a terénne schopnosti aj elektrického modelu.´´

Ide o pomerne náročnú úlohu. Podrobnosti neboli zverejnené, ale elektrický Mercedes EQG bude jazdiť na upravenej verzii rámu, ktorý používajú aj luxusné, športové autá Mercedes-Benz G s benzínovým pohonom. Výkon bude generovať štvorica elektromotorov, každý motor bude prepojený s mechanickou dvojspojkovou prevodovkou  a s vysoko a nízkorozsahovým prevodom.

Keď každé koleso dostane vlastný motor, otvorí sa funkcia G-Turn. Usporiadanie umožní presne riadiť množstvo krútiaceho momentu, ktoré dostáva každé koleso, čo je veľkým bonus v terénnych podmienkach.

Podrobnosti o výkone, krútiacom momente alebo dojazde zatiaľ nie sú známe. Zákazníci ale budú mať na výber z niekoľkých možností pohonu. Energiu bude dodávať lítium- iontová batéria s kapacitou asi 100 kWh a s technológiou akú už ukázal prototyp Mercedes EQXX. Premiéra nového elektrického Mercedesu G je naplánovaná na rok 2024.

zdroj: autoblog.com