Lamborghini Huracan Tecnica dostalo vylepšenia od Novitec6. Marec 2023

Lamborghini uviedlo na do predaja luxusné, športové autá Huracan Tecnica takmer pred rokom, začiatkom apríla 2022. Nový model preklenul priepasť medzi Evo a STO, pričom nezostal bez povšimnutia úpravcu Novitec.

Novitec nenápadne pretvára už aj tak športový vzhľad tohto luxusného, športového auta. Vpredu Novitec upravil prednú masku, predné veko nahradil proprietárnym kúskom. Má štrbiny na vonkajších okrajoch, ktoré smerujú vzduch cez kapotu na integrované kanály. To pomáha stabilizovať Lamborghini Huracan pri vysokých rýchlostiach.

Novitec pridal po stranách nové kolískové panely, ktoré pomáhajú vizuálne spustiť vozidlo a majú integrované sacie otvory, ktoré chladia zadné brzdy. Tuner ide ešte ďalej tým, že ponúka možnosti odpruženia, ktoré ešte viac znižujú jeho výšku. Jedna sada športových pružín znižuje auto o 35 mm. Druhá sada vyvinutá v spolupráci so spoločnosťou KW, znižuje výšku vozidla o rovnaké milimetre, ale zároveň ponúka 14 voliteľných nastavení tlmenia.

Novitec nechal prirodzene nasávaný 5,2-litrový motor V10 Lamborghini bez povšimnutia. Naďalej dosahuje rovnaký výkon 630 HP. Lamborghini smeruje výkon motora cez sedemstupňovú dvojspojkovú prevodovku k zadným kolesám tohto luxusného, športového auta.

Tuner však ponúka majiteľom možnosť zmeniť tón výfuku motora. Novitec ponúka vysoko výkonný výfukový systém z nehrdzavejúcej ocele alebo Inconelu, pričom Inconel je k dispozícii aj s jemným pozlátením pre dodatočnú tepelnú izoláciu. Výfukový systém integruje šesťuholníkové koncovky výfuku Tecnica od spoločnosti Lamborghini.

Zadné kolesá sú väčšie ako predné, majú 21 palcov oproti predným 20 palcovým. Zadné pneumatiky sú tiež širšie ako sériová Tecnica, čo pomáha zlepšiť ovládateľnosť vozidla. Nové originál disky dodal Vossen a sú k dispozícii v 72 farbách s lešteným alebo kartáčovaným povrchom.

Novitec neponúkol veľa podrobností o interiéri, ale úpravca poskytuje celý rad možností na uspokojenie potrieb zákazníkov. Spoločnosť ponúka rôzne výbery farieb kože a Alcantary, ktoré môžu zákazníci použiť na ďalšie prispôsobenie svojho luxusného, športového auta.

Zdroj: motor1.com