Elektrické Bentley bude mať zrýchlenie z 0-100 km/h za 1.5 sekundy18. Máj 2022

Šéf Bentley Adrian Hallmark naznačuje, že prvé elektrické, luxusné, športové auto Bentley by mohlo mať výkon až 1.400 HP. Nové elektrické Bentley by malo do predaja prísť už v roku 2025.

Adrian Hallmark k tomu povedal: ´´Pokiaľ má teraz náš model GT Speed výkon 650 HP, elektrický model bude mať dvojnásobok. Z pohľadu zrýchlenia je ale problém, že tak extrémne zrýchlenie môže byť pre niekoho nepríjemné.´´

Šéf Bentley preto navrhuje riešenie, ktoré by mohlo zmeniť úroveň zrýchlenia. Zákazník si v novom elektrickom luxusnom, športovom aute Bentley bude môcť prepnúť výkon tak, že zrýchlenie z 0-100 km/h bude za 1.5 sekundy alebo za 2.7 sekundy.

Luxusné, športové autá Bentley na elektrický pohon budú stáť na platforme PPE, na ktorej budú jazdiť ja koncernoví súrodenci Audi Q6 E-Tron a Porsche Macan. Šéf Bentley hovorí, že dizajn elektrického Bentley nebude nudný a že nový model sa bude snažiť nevyzerať ako elektrický model. Nie je pritom isté, aký dizajn nový model prinesie. V minulosti sa hovorilo o luxusnom sedane, teraz správi naznačujú, že by mohlo ísť o crossover.

V roku 2020 predstavilo Bentley koncept elektrického modelu EXP 100 GT, ktorý priniesol elegantný tvar a nožnicové dvere. Toto sa u reálneho modelu čakať nedá, každopádne Bentley určite prinesie zaujímavé rozšírenie portfólia luxusných, športových automobilov na elektrický pohon.

Pre príchodom čisto elektrického modelu Bentley hodlá automobilka ponúknuť do predaja luxusné, športové autá s hybridným pohonom.

zdroj: motor1.com