BMW príde na Concorso d´Eleganza so špeciálnym modelom i7 M7021. Marec 2023

BMW sa už niekoľko rokov intenzívne zapája do každoročného podujatia Concorso d’Eleganza Villa d’Este v Taliansku ako sponzor a inak tomu nie je ani v roku 2023. V nedávnom oznámení automobilka zdieľala podrobnosti o tohtoročných aktivitách vrátane prezentácie svojich luxusných, športových automobilov.

Konkrétne sa odkazuje na tri nové luxusné, športové autá BMW, aj keď len okrajovo a bez konkrétnych mien. Môžeme bezpečne uhádnuť jeden z nich, opísaný ako “nový plne elektrický model M Performance BMW radu 7” s elegantnou dvojfarebnou povrchovou úpravou. Plne elektrický znamená i7 a je to takmer určite BMW i7 M70, ktoré bolo spomenuté pri debute radu 7 / i7 v apríli 2022. BMW s názvom uviedlo, že to bude budúci vlajkový model a tiež najvýkonnejší sériový model vôbec s výkonom viac ako 600 HP.

Toto oznámenie samozrejme prišlo pred debutom BMW XM, ktoré je aktuálnym výkonovým šampiónom BMW s výkonom 644 HP v štandardnom prevedení. Áno, je tu aj BMW XM Label Red s výkonom 738 HP, ale technicky vzaté, model ešte nie je v predaji. V každom prípade sa luxusné, športové autá BMW i7 M70 formujú na celkom super sedan, za predpokladu, že hovorí o špeciálnom elektrickom BMW radu 7.

V skutočnosti by Villa d’Este mohla byť kulisou pre výkonnejšie BMW i7 a XM Label Red. Ďalšie nové BMW spomenuté na výstave je “veľmi špeciálne luxusné, športové auto BMW M” bez uvedenia iného kontextu.

Pokiaľ ide o tretiu upútavku, táto by mohla byť zložitá. BMW ho jednoducho nazýva “elegantne športovou, jednorazovou poctou motorizmu pre dvoch”. Keďže ide o jednorazové vozidlo, mohlo by ísť o koncepčné vozidlo, ktoré vôbec nesúvisí s ničím iným v ponuke automobilky. Ale tu je zložitá časť – nemusí to byť vôbec BMW. Je dôležité poznamenať, že oznámenie o tohtoročnej Villa d’Este pochádza od spoločnosti BMW Group. To znamená, že ďalšie značky ako Mini alebo Rolls-Royce sú v hre. A všetci vieme, ako veľmi Rolls-Royce miluje výrobu jednorazových luxusných, športových automobilov.

Tohtoročné podujatie Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2023, ktoré sa koná na západnom brehu jazera Como v severnom Taliansku, prebieha od 19. do 23. mája.

zdroj: motor1.com