Výkonnejšie Lamborghini Urus Performante bude realitou12. November 2019

Luxusné, športové autá Lamborghini sú mimoriadne populárne a ich predaj robí automobilke Lamborghini radosť. Urus sa dá zaradiť do kategórie SUV, každopádne podľa výkonnostných parametrov ide o praktický superšport.

Nie je to ale všetko, čo od Lamborghini Urus môžeme čakať.  Technický šéf Lamborghini Maurizio Reggiani totiž v rozhovore naznačil, že do predaja by sa mali dostať aj výkonnejšie, luxusné, športové autá Lamborghini Urus Performante.

Reggiani k tomu povedal: ´´Myslím, že uvidíme čo prinesie budúcnosť. Lamborghini pred niekoľkými rokmi, v dobe Gallarda, prišlo so stratégiou výkonnejších, luxusných, športových automobilov. Na túto stratégiu neskôr nadviazal Aventador a Huracan. Myslím, že v tejto ceste nebudeme špekulovať a podobný model zvolíme aj u Lamborghini Urus.´´

Reggiani presne nepotvrdil, že by sa malo jednať o verziu Performante, každopádne očakávať výkonnejšie, luxusné, športové autá Lamborghini Urus je na mieste. U Lamborghini nás teda čaká vzrušujúca budúcnosť, dokonca aj s možnosťou elektrifikácie, ktorá je rovnako v pláne.

zdroj: motor1.com