Takto by nakonfiguroval Porsche Taycan Turbo S Mark Webber6. Júl 2020

Vzťah Marka Webbera, bývalého pilota F1, ku Porsche, je veľmi hlboký a konkrétny. Austrálsky profesionálny pilot začal s Porsche spolupracovať už na vývoji luxusného, športového auta Mission E. Webber bol dokonca prvý pilot, ktorý predstavil elektrický Taycan na festivale Goodwood of Speed.

Webber je veľvyslancom automobilky Porsche a tento vzťah sa utužil potom, ako v roku 2015 vyhral vytrvalostné preteky práve s Porsche. V prípade, že zákazníci by chceli radu ohľadom konfigurácie luxusného, športového auta Porsche Taycan, Mark Webber je asi ideálna voľba. Na základe toho Webber vytvoril ideálnu konfiguráciu, ako by malo jeho Porsche Taycan Turbo S vyzerať.

´´Konfigurovať luxusné, športové auto Porsche Taycan nie je zložité, keďže už v základe je to čisto vyzerajúce auto. Z toho dôvodu som volil striebornú farbu Dolomite, pričom som aj pomerne konzervatívny,´´ povedal Mark Webber. Bývalý pilot F1 tiež do auta pridal Carbon SportDesign paket, sadu 21´´ originál diskov Porsche Exclusive s čiernymi brzdovými strmeňmi a tiež panoramatické strešné okno.

Interiéru dominuje Alcantara Black a Slate Grey k čomu Webber povedal: ´´Možno sú to spomienky na motoristický šport, ktoré ma vedú k Alcantare. Vo vysokých teplotách sa síce trochu zohreje, ale preto som k nej volil klimatizované sedadlá.´´ Pre ešte intenzívnejší zážitok z jazdy konfiguroval Webber luxusné, športové auto Porsche Taycan aj s balíčkom Porsche Dynamic Chassis Control Sport.

zdroj: motor1.com