Pininfarina predstavila radikálny koncept Teorema14. Júl 2021

Legendárny taliansky dizajnový dom Pininfarina, ktorý sa podieľal na dizajne takých luxusných, športových automobilov ako napr. Ferrari 250 GT SWB, Alfa Romeo Brera alebo Peugeot 504, predstavil svoj nový koncept.

Len pomocou virtuálnej reality vyvinutý elektrický koncept luxusného, športového auta Pininfarina Teorema má impozantnú dĺžku 5400 mm, čo je takmer rovnaká dĺžka ako luxusné, športové autá Mercedes-Maybach S. Výška konceptu je len 1400 mm, čo nahráva maximálnej aerodynamickej účinnosti. Veľké vzduchové otvory po stranách odvádzajú vzduch, čím zlepšujú prúdenie vzduchu a následne zlepšujú dojazd.

Nielen exteriér, ale aj interiér je dostatočne nápadný. Kabína má netradičné usporiadanie 1 + 2 + 2, každopádne bez volantu. Model je koncipovaný ako čisto autonómne vozidlo. Pininfarina hovorí, že existuje režim jazdy a tiež režim oddychu, ktorý transformuje interiér na sociálny priestor v ktorom sa cestujúci môžu pohybovať.

Pininfarina neposkytla technické parametre, ale vieme, že luxusné, športové autá Teorema majú valivý podvozok vyvinutý dodávateľom Benteler výhradne pre elektrické autá. Elegantné sedadlá sú spoločným dielom výrobcu nábytku Poltrona Frau, pričom boli navrhnuté tak, aby sa dali zložiť a stať lavicou. Do procesu vývoja bol zapojený aj Continental, ktorý poskytol vyskakovacie tlačidlá, ktoré majú odlišný tvar, aby ich bolo ľahšie identifikovať.

Je zrejmé, že luxusné, športové autá Pininfarina Teorema sa reálne do predaja nikdy nedostanú a že koncept slúži ako demonštrátor budúcnosti.

zdroj: motor1.com