Veľká ofenzíva elektrických modelov Mercedes-EQ23. Január 2021

Mercedes-Benz sa usiluje o vedúcu pozíciu v oblasti elektrického pohonu a softvéru vozidla. Postupná elektrifikácia celého portfólia produktov je centrálnym prvkom strategického zamerania plánu Ambícia 2039 a základným predpokladom na ceste k neutralite v oblasti emisií CO₂. Už v roku 2022 bude portfólio zahŕňať osem plnoelektrických, luxusných, športových automobilov Mercedes-EQ. Celosvetová výrobná sieť Mercedes-Benz je pripravená na ofenzívu elektrických produktov spoločnosti a modely Mercedes-EQ postupne integruje do sériovej výroby existujúcich závodov.

Markus Schäfer, člen predstavenstva spoločností Daimler AG a Mercedes-Benz AG; zodpovedný za koncernový výskum spoločnosti Daimler a Mercedes-Benz Cars COO: „Mercedes-Benz vyráža so svojou stratégiou Electric First konzekventne na cestu k neutralite v oblasti emisií CO₂ a masívne investuje do transformácie. Naše portfólio vozidiel sa elektrifikuje a tým aj naša celosvetová výrobná sieť so závodmi na výrobu vozidiel a akumulátorov. V oblasti elektrickej mobility chceme byť lídrami a sústreďujeme sa predovšetkým na technológiu akumulátorov. Pritom sa spoliehame na komplexný prístup, ktorý siaha od počiatočného výskumu a vývoja až po výrobu a zahŕňa aj strategickú spoluprácu.“

Luxusné, športové auto Mercedes-EQS, prvý plnoelektrický luxusný sedan od značky Mercedes-Benz, začína v prvej polovici roka 2021 v továrni Factory 56 v lokalite Sindelfingen. Vďaka už realizovanému začiatku výroby elektrického kompaktného SUV EQA v závode v Rastatte a aktuálnemu rozhodnutiu o lokalite pre EQB v maďarskom závode v Kecskeméte podniká spoločnosť ďalšie dôležité kroky na ceste k neutralite v oblasti emisií CO₂ svojho portfólia produktov. Aj v rámci celosvetového združenia na výrobu reťazcov pohonu robí rozhodnutia smerom k stratégii Electric First. V rámci združenia na výrobu sa zhotovujú a montujú vysokoefektívne systémy akumulátorov.