Úžasný zvuk upraveného Audi RS Q8 s výkonom 760 koní26. Apríl 2021

Luxusné, športové autá Audi RS Q8 sú lacnejšou konkurenciou pre sesterské Lamborghini Urus, pričom už v základnej výbave ponúkajú dostatočný výkon 650 HP a mimoriadne jazdné vlastnosti. Pre veľa zákazníkov je to ale stále málo a od toho sú tú rôzne úpravy, ktoré tento športový crossover ešte vylepšujú.

Video zverejnené na youtube ukazuje upravený model Audi RS Q8, ktorý dostal vylepšený twin-turbo motor V8 o objeme 4.0 litra od jdengineering.nl a ktorý ponúka výkon 760 HP a krútiaci moment 1060 Nm. Vylepšený výkon zaisťuje, že toto luxusné, športové auto dokáže zrýchliť z 0-100 km/h za 3.2 sekundy a má maximálnu rýchlosť 330 km/h.

Okrem vylepšenia výkonu si majiteľ tohto Audi RS Q8 nechal upraviť aj výfukový systém. Vo videu sa uvádza, že z výfuku boli odstránené všetky filtre, čo samozrejme zlepšuje zvuk motora. Kvôli legálnosti používania na bežnej ceste je jediným filtrom katalyzátor.

Video ukazuje, že luxusné, športové autá Audi RS Q8 s mierne hlasitejším výfukom sú ešte viac vzrušujúce, pričom dodávajú výkonu a jazdným vlastnostiam auta ešte viac dramatickosti.

zdroj: motor1.com