Tesla je v USA stále preferovaným elektrickým modelom15. Apríl 2021

Cargurus v prieskume zistil, že 52% majiteľov automobilov v USA zvažuje v nasledujúcich desiatich rokoch nákup elektrického auta. Otázka prieskumu pritom znela, akú značku elektromobilu pravdepodobne zvážite.

Na americkom trhu sa asi nie je čo diviť, že 57% respondentov označilo Teslu. Druhé miesto zaznamenala Tesla s 52%, čo je trochu paradox, keďže Toyota aktuálne v predaji nemá v USA žiadny elektrický model.

Percentá sa nesčítajú, keďže majitelia vozidiel si v prieskume mohli vybrať viac ako jednu značku preferovaného elektrického auta. Päť percentný rozdiel medzi Teslou a Toyotou naznačuje, že japonská automobilka môže byť v USA čoskoro lídrom v predaji elektrických automobilov. Toyota by mala svoje prvé elektrické auto predstaviť v USA 19. apríla v svojom projekte Beyond Zero.

Značky, ktoré reprezentujú predaj luxusných, športových automobilov, BMW alebo Audi dosiahli podporu 25% respondentov, ktorí majú v budúcnosti záujem kúpiť si elektrický model práve z ich dielne.

Z prieskumu tiež vyplynulo, že 67% budúcich zákazníkov by preferovalo kúpu SUV alebo crossoveru. Pre USA je trochu prekvapivé, že elektrický pickup by bol zaujímavý len pre 20% zákazníkov. Zaujímavou informáciou je aj dôvod, kvôli ktorému sa zákazníci stále obávajú kúpiť si elektrický model. Až 65% potenciálnych zákazníkov sa obáva, že nebude mať kde svoj elektrický model nabiť.

zdroj: motor1.com