Rolls-Royce Cullinan Mansory má svetelnú mriežku28. Marec 2021

Mansory predstavilo pre luxusné, športové autá Rolls-Royce Cullinan skromný balíček už pred rokom, pričom teraz prichádza do predaja výrazne vylepšené SUV. Upravený model dostal zelenú farbu British Racing Green a je to óda na prepych.

Nedá sa povedať, že luxusné, športové autá Rolls-Royce Cullinan sú vyložene športové, čo ale neznamená, že Mansory nemôže na auto nainštalovať štvoricu koncoviek výfukov, robustný strešný spojler a tiež falošné vetracie otvory. V prednej časti dominuje osvetlená mriežka chladiča. Mansory sa pri tomto doplnku asi inšpirovalo u najnovšej generácie Rolls-Royce Ghost, ktorá má ako prvá osvetlenú prednú mriežku. Mansory tiež pridal extra LED svetlá, ktoré sú umiestnené v spodnej časti predného nárazníka.

Interiér je kompletne potiahnutý kožou, prakticky neexistuje miesto, kde by nebola koža alebo drevo. To je vidieť na palubnej doske, stredovej konzole, vo dverách a tiež medzi zadnými sedadlami. Koža má na dverách zložitý vlnovitý tvar a má bielu farbu.

Luxusné, športové autá Rolls-Royce Cullinan z dielne Mansory prešli aj úpravou motora. Pod kapotou sa ukrýva vyladený twin-turbo motor V12 o objeme 6.75 litra, ktorý generuje výkon 601 HP a krútiaci moment 950 Nm. Aj napriek obrovskej hmotnosti dokáže upravený model Rolls-Royce Cullinan Mansory zrýchliť z 0-100 km/h za 5 sekúnd. Maximálna rýchlosť je 280 km/h.

zdroj: motor1.com