Rekord výroby a stály záujem o Mercedes-Benz G6. September 2017

Vyše tristotisíc vozidiel Mercedes-Benz G vyrobila, prevažne ručnou prácou, od 1. februára 1979 (za 38 rokov) na objednávku Mercedes-Benz firma Magna Steyr v rakúskom Grazi. Vlani bolo dodaných rekordných takmer 20-tisíc vozidiel Mercedes-Benz G, pričom odbyt tohto praotca kategórie SUV dlhodobo (od roku 2009) nepretržite rastie. „Trieda G je ultimatívne terénne vozidlo a medzi terénnymi vozidlami je považovaná za ikonu“, objasňuje Gunnar Güthenke, vedúci výroby terénnych vozidiel Mercedes-Benz.

Jubilejná tristotisíca Trieda G zišla v Grazi z pásu ako Mercedes-Benz G500 vo farbe designo maurícijská modrá metalíza s čiernymi koženými sedadlami a kontrastnými bielymi švami a získala tiež terénny balík, vrátane čiernych 16-palcových originál diskov, s terénnymi pneumatikami a robustného strešného nosiča. Uvedené vyhotovenie získala tristotisíca Trieda G podľa hlasovania na facebooku a jej ďalšie osudy sprístupní na sociálnych sieťach pod hashtagom #Gventure300K.

Stály záujem o Triedu G zaručujú najmä ustavičné optimalizácie, možnosti individualizácie i vývoj a výroba nevšedných luxusných, športových automobilov ako napríklad  Mercedes-AMG G63 6×6, Mercedes-Benz G500 4×42 či Mercedes-Maybach G650 Landaulet.