Nová Tesla Model S (2021) má meškanie v dodávkach8. Apríl 2021

Nové, luxusné, športové autá na elektrický pohon, Tesla Model S a X môžu mať značné omeškané termíny dodania. Niektorí zákazníci, ktorí si nový model Tesla S už objednali, dostali správu o posunutí dodania z marca/apríla na máj/jún.

Automobilka Tesla pôvodne oznámila, že nové, luxusné, športové autá Tesla Model S začne vyrábať v marci a Model X v apríly. Už teraz je pritom jasné, že žiadny Model S/X nebol vyrobený do konca marca.

Vozidlá, ktoré sú prezentované na videách a obrázkoch sú pravdepodobne predvýrobné prototypy. Nie je úplne jasné, čí má Tesla nejaké závažné problémy so samotnou výrobou nového Modelu S/X, alebo je meškanie spôsobené len nedostatkom nejakých komponentov, prípadne sa dokončuje nový software. Stále pritom existuje možnosť, že niektorí zákazníci dostanú svoje luxusné, športové autá Tesla včas. Väčšina z nich ale bude musieť počkať.

Prípadne dvojmesačné meškanie dodania nových modelov Tesla by nemal byť pre automobilku veľký problém. Oneskorenie môže súvisieť aj so silnejším dopytom po luxusných, športových automobiloch Tesla, takže výrobca jednoducho nestíha vyrábať.

zdroj: motor1.com