Le Mansory je divokejšia podoba Ford GT1. Júl 2020

Mansory pripravil balíček pre luxusné, športové autá Ford GT, ktorý nesie označenie Le Mansory. Ten je už tradične pomerne divoký, pričom Mansory sa rozhodlo poslať do predaja len trojicu týchto superšportov.

Mansory prichádza s balíčkom, ktorý je viac ako len nová karoséria. Nový systém riadenia motora ponúka výkon 700 HP a krútiaci moment 840 Nm. Štandardne majú luxusné, športové autá Ford GT výkon 647 HP a krútiaci moment 746 Nm. Mansory oznámilo, že vyšší výkon a lepšia aerodynamika zvýšili aj maximálnu rýchlosť až na 354 km/h.

Všetky nové časti karosérie sú z uhlíkových vlákien, pričom blatníky sú rozšírené o 5 cm. Dizajn prináša veľké množstvo hrán, pričom model si stále ponecháva obecnú estetiku luxusných, športových automobilov Ford GT.

Luxusné, športové autá Le Mansory majú špeciálnu farbu Bleurion Race, pričom špeciálny je aj dizajn samotného karbónu. Miesto klasického páru výfukov má model od Mansory trojicu výfukov. Súčasťou balíčka sú nové LED svetlá. Superšport Le Mansory jazdí na 21´´ originál kolesách Mansory, ktoré s obuté do vysokovýkonných pneumatík Continental Sport Contact6.

zdroj: motor1.com