Elektrický Aston Martin Lagonda príde až po roku 20254. Február 2020

Automobilka Aston Martin nezažila minulý rok najlepšie finančné obdobie, pričom na začiatku tohto roka dostala od investorov novú finančnú injekciu, ktorá by mala všetko riešiť. Šéf Aston Martin Andy Palmer pre Auto Express informoval, ako bude výrobca luxusných, športových automobilov postupovať v najbližších rokoch.

Nová investícia umožňuje automobilke Aston Martin zvýšiť produktivitu práce a navýšiť tiež počet niektorých pracovníkov, vrátane presunu kľúčových zamestnancov na iné pozície. Miesto výkonného riaditeľa teraz zaujíma Lawrence Stroll, pričom Nick Lines sa stáva technickým riaditeľom, Andy Haslem je obchodným riaditeľom a Peter Freedman preberá funkciu marketingového šéfa. Časová os pre nové, luxusné, športové autá Aston Martin sa tiež posunula, rovnako ako elektrický model Aston Martin Lagonda, ktorá príde až po roku 2025. Všetky elektrické, luxusné, športové autá Aston Martin (vrátane Aston Martin Rapide E) sú teraz plánované až po roku 2025. Na druhej strane je v pláne hybrid s motorom V6, ktorý by sa mohol dostať do predaja v roku 2020.

Nová investícia Aston Martin do značnej miery zaručuje výrobu luxusného, športového auta Aston Martin Valkyrie v druhej polovici roka 2020. Aston Martin Valkyrie Pro by sa mal objaviť na začiatku budúceho roka. Nová verzia Aston Martin Vantage roadster by sa mal ukázať už tento rok v Ženeve, rovnako ako Goldfinger DB5 Continuation a V12 Speedster.

zdroj: motor1.com