Crossover Aston Martin DBX by mohol dostať aj motor V1225. November 2019

Automobilka Aston Martin nedávno predstavila svoj prvý, luxusný, športový crossover Aston Martin DBX, ktorý má pod kapotou biturbo motor Mercedes-AMG V8. Šéf Aston Martin Andy Palmer ale pripustil, že do predaja by sa časom mohol dostať aj motor V12.

Luxusné, športové autá Aston Martin DBX ponúkajú výkon 542 HP, čo je pomerne dosť, každopádne v tejto kategórii je priestor na navýšenie výkonu stále dostatočný. Šéf Aston Martin Andy Palmer k tomu povedal: Pravdepodobne urobíme ďalšie deriváty motorov a špecifikácii. Rovnako ako to robíme aj u iných superšportov Aston Martin. Rovnako ako robíme špeciálne edície pre našu platformu DB11, môžeme takýto špeciál urobiť aj mimo túto platformu.´´

Motor V8 v súčasnom Aston Martin DBX je určite silný, každopádne nič nenahradí vzrušujúci zážitok z jazdy s motorom V12. Luxusné, športové autá Rolls-Royce Cullinan a Bentley Bentayga sú aktuálne jediné SUV, ktoré sú v predaji s motorom V12.

Pokiaľ Aston Martin ponúkne crossover DBX aj s motorom V12, ponesie asi označenie Aston Martin DBX AMR. Toto označenie dostávajú výnimočné, športové edície. Isté je, že motor nebude o mnoho výkonnejší a ani rýchlejší. Pôjde skôr o zážitok z jazdy a atmosféru. Luxusné, športové autá Aston Martin DBX len idú do predaja a je výborné, že výrobca má s týmto modelom veľa plánov.

zdroj: motor1.com