Brabus vylepšil nový Mercedes-Benz GLB30. Júl 2020

Známy úpravca modelov Mercedes-Benz, firma Brabus, má tento rok dosť práce. Od začiatku roka predstavila úpravy pre luxusné, športové autá Mercedes-Benz GLE, GLS a G, pričom teraz do predaja prichádza aj balíček pre menší crossover Mercedes-Benz GLB.

V prednej časti Brabus pridal nové nasávacie otvory a dvojdielny spojler. Tieto dva doplnky sú kompatibilné len pre luxusné, športové autá Mercedes-Benz GLB s balíčkom AMG. Veľké písmeno B nahrádza na prednej maske logo Mercedes-Benz, pričom vpredu dominujú aj dve svetelné lišty na streche.

Jediným výrazným doplnkom v zadnej časti je spojler na streche, ktorý vizuálne zodpovedá vylepšenému prednému nárazníku a čiernym štvorcovým koncovkám výfukov. Luxusné, športové autá Mercedes-Benz GLB sú v ponuke aj s 10- lúčovými originál diskami Brabus vo veľkosti 18,19, 20 palcov.

Interiér je možné vybaviť novými koberčekmi Brabus, hliníkovými pedálmi, prahovými lištami a dokonca a výplňou batožinového priestoru s logami Brabus.

Samozrejme najzaujímavejšia zmena sa ukrýva pod kapotou, kde Brabus preladil riadiacu jednotku ECU. Model Mercedes-Benz GLB 250 má navyše 46 HP a krútiaci moment vyšší o 80 Nm. Výkon vzrástol na 267 HP a krútiaci moment na 430 Nm. Nové pruženie je možné znížiť o 1.2 palca, resp. zvýšiť až o 1.4 palca. Kompletný balíček Brabus pre luxusné, športové autá Mercedes-Benz GLB by mal byť v predaji už čoskoro, aj keď cena zatiaľ nebola zverejnená.

zdroj: motor1.com