BMW nechce, aby elektrické autá vyzerali podobne4. Apríl 2021

Automobilka BMW bola pomerne kritizovaná, že niektoré posledné, luxusné, športové autá, vrátane elektrického BMW iX, vyvolali značnú kontroverziu kvôli netradičnému dizajnu prednej masky chladiča. Dizajnéri BMW hovoria, že odvážny dizajn bude pokračovať aj napriek brutálnej spätnej väzbe, keďže si myslia, že dobrý dizajn nie je o peknom a škaredom. Teraz BMW začína hovoriť aj o dizajne iných modelov.

Šéf BMW Oliver Zipse v rozhovore pre Reuters k dizajnu iných modelov povedal: ´´Pokiaľ sa pozriete na to, čo sa deje na trhu s elektrickými vozidlami a ich platformami, všetky tieto autá vyzerajú podobne. Myslím ale, že dobre platiaci zákazníci nechcú luxusné, športové autá, ktoré vyzerajú rovnako.´´

BMW nebude mať svoje čisto elektrické auto až do polovice tohto desaťročia, keďže všetky aktuálne elektrické autá BMW (okrem BMW i3) vychádzajú z platforiem pôvodne vyvinutých pre vozidlá so spaľovacími motormi. Aj spomínané luxusné, športové autá BMW iX, iX3 alebo i4 majú svoj pôvod v modeloch so spaľovacím motorom. Toto samozrejme nesie určité nevýhody.

V roku 2025 budú nové, luxusné, športové autá BMW postavené na špeciálnej platforme s aerodynamickým dizajnom a batériovým systémom novej generácie. BMW aktuálne pracuje na rôznych škálach nových modulov, ktoré by pokrývali bežné vozidlá, ale aj luxusné, športové autá BMW M.

zdroj: motor1.com