Bentley zvažuje hybridnú verziu modelu Continental GT10. September 2021

Bentley plánuje uviesť do predaja prvé, čisto elektrické, luxusné, športové auto v roku 2025, pričom po roku 2030 by malo byť Bentley kompletne elektrické. Než k tomu ale príde, predstaví automobilka hybridné verzie, ktoré budú určitým prechodom. Síce to ešte nie je potvrdené, každopádne Bentley zvažuje predaj hybridnej verzie Bentley Continental GT.

Technický šéf Bentely Matthias Rabe hovoril s Autocar o budúcnosti modelov, kde potvrdil, že automobilka skúma možnosti hybridného pohonu pre luxusné, športové autá Bentley Continental GT. Rabe povedal, že zákazníci prejavili o podobné vozidlo záujem, prevažne určitých mestských centrách, kde by mali platiť nulové emisie.

Pokiaľ ide o pohonnú jednotku, Bentley má rozhodne na výber. Najpravdepodobnejšou verziou je hybridná jednotka, ktorú používajú aj nové, luxusné, športové autá Bentley Flying Spur. Pod kapotou je biturbo motor V6 o objeme 2.9 litra, ktorý spolu s elektromotorom generuje kombinovaný výkon 536 HP a krútiaci moment 723 Nm. Flying Spur s týmto pohonom dokáže zrýchliť z 0-100 km/h za 4.1 sekundy.

Do úvahy prichádza aj hybridná jednotka z Bentley Bentayga, ktorá by ale s výkonom 443 HP nebola dostatočná. Zatiaľ nie je isté, či sa luxusné, športové autá Bentley Continental GT dostanú do predaja aj s hybridným pohonom, každopádne aj kvôli ambíciám koncernu VW (majiteľ Bentley) na elektrifikáciu sa zdá veľmi pravdepodobné, že Continental GT dostane aj hybridný pohon.

zdroj: motor1.com