Bentley Continental GTC dostalo novú retro strechu9. November 2019

Automobilka Bentley rozšírila ponuku látkových striech pre luxusné, športové autá Bentley Continental GT Convertible o novú retro tvídovú strechu. K dispozícii je 45 farebných kombinácii, takže zákazník si určite vyberie.

Oddelenie dizajnu Bentley sa snažilo ponúknuť podobný dizajn strechy ako mali luxusné, športové autá Bentley v minulosti. Jediným problémom bolo, že staré látkové strechy boli vyrobené inou štruktúrou tkania, ktorú nebolo možné použiť na súčasný model. Bentley sa preto snažilo replikovať starý materiál, ale za použitia moderných štandardov. Strecha je z diaľky tmavo béžová, ale keď pristúpite bližšie k autu, uvidíte dvojtónový dizajn.

Nová strecha pre luxusné, športové autá Bentley Continental GT Convertible má rovnaké výkonnostné parametre ako ostatné strechy dostupné pre kabriolet Bentley. Strecha sa zatiahne za 19 sekúnd a to až do rýchlosti 50 km/h.

Luxusné, športové autá Bentley Continental GTC majú pod kapotu biturbo motor V8 o objeme 4.0 litra, ktorý generuje výkon 542 HO a krútiaci moment 770 Nm. Model dokáže zrýchliť z 0-100 km/h za 3.9 sekundy. Druhou možnosťou pre Bentley Continental GTC je twin-turbo motor W12 o objeme 6.0 litra, ktorý ponúka výkon 626 HP a krútiaci moment 900 Nm. S týmto motorom dokáže kabriolet zrýchliť z 0-100 km/h za 3.7 sekundy.

zdroj: motor1.com