Audi A6 a A4 budú elektrické do konca desaťročia26. Január 2021

logo audi IILuxusné, športové autá Audi A6 a A4 budú čisto elektrické, uviedol to šéf Audi Markus Duesmann v rozhovore pre Manager Magazine. K zrušeniu spaľovacích motorov pre tieto modelové rady dôjde až okolo roku 2030.

Duesmann naznačuje, že nová generácia Audi A6 a A4 príde v roku 2023 a bude mať stále pod kapotou spaľovací motor. Zostava motorizácii bude pre luxusné, športové autá Audi A6 a A4 obsahovať aj elektrickú verziu.

Dizajn nových modelov Audi A6 a A4 by mal byť skôr evolučnou aktualizáciou, ktorá bude mať ostrejšie línie, bude ale stále ľahko identifikovateľná so súčasnými, luxusnými, športovými autami Audi.

Šéf Audi považuje tiež plug-in hybridné technológie za pomerne zastarané a neverí, že vlády budú tieto technológie propagovať. Do popredia sa dostávajú čisto elektrické vozidlá a šéf Audi verí, že rýchly prechod na túto technológiu bude veľmi dôležitý.  Aj napriek tomu by plug-in hybridné technológie mali byť dostupné pre novú generáciu Audi A6 a A4.

Automobilka Audi tiež tvrdo pracuje na elektrickom projekte Artemis. Šéf Audi Duesmann potvrdil, že tento model by nemal byť sedan postavený nad Audi A8 a ani crossover nad Audi Q7. Malo by teda ísť o dostupnejšie, luxusné, športové auto Audi, ktoré príde do predaja v roku 2024. Koncept nového modelu bude predstavený na autosalóne v Mníchove na jeseň tohto roka.

zdroj: motor1.com