Vzácne Lamborghini Sian roadster bude v sérii len 19 kusov9. Júl 2020

Automobilka Lamborghini predstavila hybridnú budúcnosť svojich luxusných, športových automobilov modelom Sian, ktorý je najsilnejším superšportom Lamborghini, s výkonom 819 HP. Jedná sa o veľmi vzácnu sériu, ktorá bude mať len 63 kusov. Teraz sa, ale Lamborghini rozhodlo posunúť model na ešte vyšší level, keďže prichádza s verziou Lamborghini Sian roadster.

Luxusné, športové autá Lamborghini Sian roadster si zachovávajú rovnaké pravidlá ako verzie kupé. Sian čerpá inšpiráciu z modelu Terzo Milleniou, pričom ukazuje dizajnový jazyk budúcich modelov Lamborghini. V skratke sa dá povedať, že Sian roadster je najkrajšie Lamborghini za dlhú dobu.

Pod kapotou Lamborghini Sian roadster sa ukrýva mierne hybridný systém, ktorého základom je atmosférický motor V12 o objeme 6.5 litra, ktorý je prevzatý z luxusného, športového auta Lamborghini Aventador SVJ. K nemu je pridaný mierne hybridný 48 voltový systém. Výkon modelu je 819 HP, pričom Lamborghini uvádza zrýchlenie z 0-100 km/h za 2.9 sekundy a maximálnu rýchlosť 350 km/h.

Zlou správou pre potenciálnych kupcov je, že celá séria Lamborghini Sian roadster je limitovaná len na 19 kusov! Ešte horšou správou ale je, že séria je už vypredaná. Každý majiteľ pritom dostane šancu spolupracovať priamo s Lamborghini Ad Personam, aby si tak vytvoril svoje dokonalé luxusné, športové auto.

Lamborghini neuvádza u modelu Sian roadster cena, každopádne pri porovnaní s luxusnými, športovými autami Lamborghini Sian coupe, by cena mala byť okolo 3.5 milióna EUR.

zdroj: motor1.com